Ahşap Kaplama Hakkında

Doğal ahşap mobilya kaplamaları, çeşitli ahşap esaslı ürünlere son işlem sağlamak için kullanılan popüler iç malzemelerden biridir. Ahşap kaplama, bir ağaç kütüğünden elde edilen çok ince bir tahta dilimdir. Ağacın kesilmesi, kurutulması ve biçilmesiyle elde edilen ve başka işleme girmeden, yapıda doğal olarak kullanılan ahşaba doğal ahşap ya da masif ahşap denilmektedir.

Kontrplak, MDF, sunta, sunta vb. farklı tip ahşaplara yapıştırılarak son kat oluşturulur ve dekoratif bir görünüm elde edilir. Birçok iç mimar, mutfak dolaplarının estetiğini geliştirmek için ahşap kaplama kullanır. Ahşap mobilya kaplamalar; ahşap türlerine göre, kibrit bazında, kesime dayalı vb. farklı çeşitlerde bulunmaktadır. Doğal ahşap mobilya kaplamaları genellikle akla gelebilecek her türlü mobilyada kullanılabilir. Bu kaplama türünün kullanımı ıslak alanlar hariç olmak üzere birçok mobilya yüzeyine uygulanabilir.

Tasarımlarda Esneklik

Her ağaç benzersiz olduğundan, her ahşap kaplama tabakası da benzersizdir.

Artan Güç ve Dayanıklılık

Artan estetiğin yanı sıra, sunta gibi zayıf işlenmiş ağaçlara ahşap kaplama levhaları uygulamak, mukavemetini arttırmada yardımcı olur.

Çevre Dostu

Çevre dostu bir malzemedir ve kolayca geri dönüştürülebilir.

detaylar

Renklendirilmiş Doğal Ahşap Kaplamalar

Ahşap kaplamalar farklı ağaç türlerinden yapılır. Bazen bazı ağaç türleri kendi içinde renk farklılıkları yaşarlar. Katman katman farklılık yaratan bu durum mobilya üreticileri için güç bir olaydır. Bu sebepten ötürü, kaplama üreticileri kaplamaları üretirken renklendirme işlemine tabi tutarlar. Bu sayede hem sürekli devamlılığı olan bir üretim olur hem de mobilyalarda renk farklılıkları oluşmaz. 

Çeşitli ahşap mobilya kaplamaları, modelleri ve fiyatları için Ustası Mehmet’in profesyonel kadrosu sizin için hizmet vermektedir. Doğal ahşap mobilya kaplama fiyatları, endüstriyel ahşap kaplama fiyatları, ürün bilgisi ve aklınıza takılan tüm sorular için bize mail atabilirsiniz.