Bir Telefon Kadar Yakınınızdayız

ALÇI NEDİR?

Pişirilip toz durumuna getirilmiş alçı taşıdan oluşan alçı, suyla karıştırıldığında hızlı bir biçimde donma özelliğine sahiptir. Kalsiyum sülfat hemihidrat  bileşiği alçının temel malzemesidir. Alçı, alçı taşı denilen kalsiyum sülfat dihidratın bileşiğinin öğütülüp içinde bulunan suyun büyük bir kısmı çıkarılıncaya 190 °C’ye kadar ısıtılmasıyla elde edilir.

Toz halinde olan alçı su ile birleşip pasta haline getirildiğinde bir kaç dakika içinde sertleşmektedir. Karışımda 100 KG alçı ile 19 kilogram su birleştirilmelidir. Fazla su kullanıldığında alçıda gözenekler oluşurken az su kullanılması durumunda alçı olması gerekenden daha sert olur. Alçıya donyamayı geciktiren maddeler katarak kaba veya ince sıva oluşturulabilir..

Nem Düzenleyici Özelliğe Sahiptir

Isı iletkenliğinin düşük olması sonucu ortamdaki su buharı duvarlara çarparak yoğunlaşmaz ve nem oluşturmaz.

Çevreyi Korur

Gerek üretiminde kullanılan ham maddeler gerekse paketleme de kullanılan maddeler çevre dostudur.

Enerji Tasarrufudur

Tuğla ve çimento üretiminde kullanılan enerjinin 5 te biri oranında enerji kullanıldığı için alçı üretimi çok daha tasarrufludur.

alçı HİZMETİ

İçinde bulunan boşluklar nedeniyle ısı geçirgenliğini azaltan alçı ısı yalıtımına destek olur. Isı yalıtım malzemelerinin ısı geçirgenliğini azaltmak için onları alçı ile kaplamak ısı geçirgenliğini azaltarak daha az ısı kaybına sebep olur. Ayrıca alçı ses geçirgenliğini de azaltarak ortamda ses yalıtımına katkıda bulunur.

Alçı Hizmeti alırken mutlaka Ustası Mehmet’ten teklif isteyiniz.