Çatı Onarım Bakım Ustası

Çatı Onarım Bakım İşlemleri

Çatı bilindiği gibi yapıların en üst elemanlarıdır. Binayı yağış ve diğer doğa olaylarından  (sıcak, soğuk, rüzgar) korur. Çatılar taşıyıcı kısım iskelet ve çatı kaplaması olmak üzere iki kısımdan oluşmaktadır. Çatı tamir, onarım  işlemlerinde taşıyıcı sistem iskelet ve kaplama kısımları ayrı ayrı değerlendirilmeli eskimiş yıpranmış elemanlar yenisi ile değiştirilmelidir.

Isı yalıtımsız çatıların bina da sebep olduğu ısı kaybı %25 dir. En üst katlarda oturanlar çatı ısı kayıplarından en fazla etkilenenlerdir.

ÇATI bakım onarım ve yenileme işleri nasıl yapılır.

Çatı tadilatı yapılmadan önce taşıyıcı iskelet, kaplama, su tahliye kanal ve sistemleri ile baca, bitiş duvar, anten dipler gibi tüm detayların durum tespiti yapılmalıdır.

Onarımdan verim alınamayacak hasarlı çatı taşıyıcı iskelet, çatı kaplaması ve diğer sistem ve malzemeler onarılmak yerine yenilenmesi daha doğru olacaktır.

Kiremit Çatı Kaplamalarının onarımı ve yenilenmesi
Baca Diplerinin onarım ve yenilenmesi
Çatı İskeleti onarım ve yenilenmesi
Su Yalıtım Örtüsünün yenilenmesi
çatı ustası

Çelik çatı binanızın çatısına kurulan, demir ve çelik malzemelerden kullanılan, yapı aşamasından güçlü, güvenlik açısından tercih edilen en iyi yapi malzemesidir. Çelik çatı rüzgâr, fırtına, yağmur ve kar gibi doğal olaylardan binanızı en güvenli şekilde korur ve sizlere en rahat ve konforlu yaşamı sunar. Tahta ve plastikten yapılan korumalardan çok daha güçlü yapıya sahip olan çelik çatı sistemleri fırtına, deprem ve yağmur gibi olaylarda yüksek direnç göstermekte, yıkılmaya karşı da sizlere güvenlik sağlamaktadır.