Dış Cephe Kaplamaları Hakkında

           Isı, su ve ses yalıtımı sağlayarak yapıyı dış hava koşullarına karşı koruyan, aynı zamanda yapının çehresini oluştururken mimari tarzını tamamlayan Dış Cephe Kaplamaları ürün ve firmalarını buradan detaylı olarak inceleyebilir ve Yapı Kataloğu farkıyla en uygun fiyat teklifini alabilirsiniz. Dış cephe kaplaması aynı zamanda yapınızın çeşitli alanlarda faturalardan tasarruf etmesini de sağlamaktadır.

           Rutubetli veya rutubet oranı artan dış cephelerde mekanik koruma ve nem önleme tamamlanmadan ısı yalıtımı uygulaması yapılmamalıdır. Sistemin doğru uygulanması için çok sıcak havalarda ve rüzgarlı günlerde dış cephe kaplama yapılmamalıdır. Burada belirttiğimiz noktalara dikkat ettiğiniz takdirde sağlam bir işlem gerçekleştirmiş olursunuz. Tabi, bir uzmandan yardım almanızı öneriyoruz.

 
Alüminyum Dış Cephe Kaplama
Betopan Dış Cephe Kaplama
Ahşap Dış Cephe Kaplama
PVC Dış Cephe Kaplama
Tuğla Dış Cephe Kaplama
detaylar

Uygulama yüzeyinin düzgünlüğüne göre polimer ve çimento esaslı ısı yalıtım levhası yapıştırma harcı uygulanır. Isı yalıtım levhaları, uzun kenarı yatay olacak şekilde subasman profili üzerine aşağıdan yukarıya doğru yerleştirilir. Uygulama esnasında mutlaka yüzey düzgünlüğü kontrol edilmelidir. Daha sonra dübülleme işlemi yapılmalıdır. 

Bina cephesi kenar ve köşeleri ve kapı, pencere bölümlerinin kenar ve köşe bölümleri için fileli veya filesiz alüminyum veya PVC profiller kullanılması gerekir. 

İlk kat sıvası, ısı yalıtım levhalarının yapıştırma işleminden minimum 24 saat sonra çelik mala kullanarak yapılmalıdır. Tüm yüzeyleri kaplayacak şekilde uygulanmasını göz ardı etmeyin. Harcın kurumasını beklemeden mala yardımıyla donatı filesini yukarıdan aşağı doğru harç içerisine eşit şekilde yerleştirin.

Son katınız olan dekoratif kaplamadan önce yüzey emiciliğini dengelemek için astar uygulanır. Dekoratif kaplama, ikinci kat sıva ve astar uygulamaları tamamen kuruduktan sonra yani yaklaşık 6-7 gün sonra yapılmalıdır.