İşlevselliği ile birlikte yaşam alanlarınıza şık ve zarif bir görünüm kazandırır.

Banyolarımızın görüntüsündeki en etkili ürünlerden birisi yer ve duvarların kaplamalarıdır. Uzun yıllardır banyo ve tuvalet gibi ıslak alanlarda vazgeçilmeyen kaplama aracı olan fayanslar. Rutubet ile neme karşı dayanıklı olması ve çeşitliliğinin fazla olmasından dolayı tercih edilmektedir. Çeşitli ebatlarda ve desenlerde üretilen fayans modelleri mevcuttur.

Banyo fayans modelleri

Fayansları yer ve duvar kaplamasında kullanabilirsiniz. Farklı modelleri bir arada kullanarak kombinler yapabilirsiniz. Dekor fayansları ile renkler arasındaki geçişleri yumuşatabilir yada daha keskin bir görünüm elde etmek için kullanabilirsiniz. Günümüzde fayans ve seramik birbirinden ayırt edilmeyen bir ürün haline gelmiştir. Önceleri sadece yer döşemelerinde kullanılan seramikler, günümüzde duvarlarda da kullanılmaktadır. Aynı şekilde sadece duvarda kullanılan fayans ürünleri yer döşemesi olarak da kullanılmaktadır. Farklı ebatlarda fayanslar bulmanız mümkün ancak genellikle fayans modelleri karo şeklindedir.

detaylar

Banyo fayansı seçerken nelere dikkat etmeliyiz ?

Seçtiğiniz fayanslarda defo, kırıklar yada çatlaklar olmamasına dikkat ediniz. Ayırca desenlerin birbiriyle uyumlu olmasına özen gösterirseniz daha iyi bir görünüm elde etmek için son derece önemli. Aynı seri üretim modelleri almaya özen gösteriniz. Fayans ve seramik üretimlerinde seri farklarından dolayı görünüm farklılıkları ortaya çıkabilir. Fayansların montaj işleminde işini bilen ustalar ile çalışmanız sizin için daha iyi olacaktır. Gönye ve zemin tesviyesi gibi durumlarda kendiniz işin içinden çıkamayabilirsiniz. Fayansların suya karşı direncini ürünün teknik özelliklerinden öğreniniz. Nitekim sürekli suyla temas edeceği yerlerde kullanılacak bu ürünlerin size uzun zaman sorun çıkarmaması beklenmektedir.