PVC PENCERE SİSTEMLERİ

Evlerimizin en önemli iç mimari ögeleri pek tabii ki kapılar ve pencerelerdir. Kapılar odalar arasındaki geçişi sağlarken aynı zamanda her odanın bağımsız ve mahremiyeti olan alanlar olmasına olanak veren temel ögeler olarak, pencereler ise evin iç yaşam alanlarının dışarı ile bağlantısını kuran ve evlerimizi kapalı birer kutu olmaktan kurtaran elemanlar olarak olmazsa olmazlar listesinin başında yer almayı başarıyorlar. Bugünkü yazımız bu iki temel ögeden birinin farklı modelleri üzerine bir derlemeden ibaret: Pencereler! 

Pencereler sağlıklı ve yaşanabilir bir ev için en temel ihtiyacımız olan hava ve güneş ışığını bize ulaştıran iç mimari ögelerdir ve bu yüzden boyutlarından formlarına, imal edildikleri malzeme tercihlerinden açılma şekillerine kadar her şeyleri ile dekorasyon, mimari ve yerleşim açısından oldukça önemli bir yer tutuyorlar. Bunun için de bir ev yaptırırken ya da evinizi komple tadilat ile baştan aşağı yenileyecekseniz, ya da yalnızca eski pencerelerinizi değiştirmek istiyorsanız seçeneklerinizi iyi değerlendirmeli, ihtiyaçlarınızı ve estetik seçimlerinizi belirlemeli ve pencere modelinizi seçmelisiniz.  

Sürgülü Pencereler
Vasistaslı Pencereler
Fransız Pencere Modeli
Tek Kanatlı Pencereler
Sabit Pencereler
DETAYLAR

PVC kapı ve pencereler kullanıldıkları mekânlarda hem ekonomik hem kolay temizlenebilir olması ile ve aynı zamanda estetik görüntüsü ile mekânların tamamlanmasındaki etkisi ile çok fazla tercih edilen bir ürün çeşididir. Bu yüzden pek çok farklı alanda tercih edilebilmektedir. Fakat PVC kapı ve pencere tercih edilirken mutlaka mekânın duvar ölçülerinin büyük bir incelikle alınması da gerekli olacaktır. İşinde usta ehil kişilerce ölçü alındığında tamamen sizin seçeceğiniz model ve renklerle yalıtımı çok daha iyi bir şekilde sağlayabilir aynı zaman da üretimi bittiğinde kolayca montajı yapılarak kullanımı sağlanabilir. Seçeceğiniz pencere modelini istediğiniz şekilde çift camlı, üç camlı veya tek camlı olarak ve aynı zaman da çerçeve seçimlerini de istediğiniz şekilde hazırlatabilirsiniz.