Uzman Ekibimizden Radyatör Fiyat Teklifi İsteyin

Isıtma teknolojilerinin en çok tercih edilen ürünleri arasında yer alan radyatörler panel tipi modelleriyle kategorimizde yer alıyor! Evinizin her köşesini etkili bir şekilde ısıtmanızı sağlayan Ustası Mehmet radyatörleriyle çetin kış şartlarından korunmak oldukça kolay. Farklı ölçülere sahip panel tipi radyatörler sayesinde siz de çok katlı binalarda, dar mekanlarda, küçük ölçekli ortamlarda eşsiz bir konfora sahip olabilirsiniz.

özellikleri

Bir radyatör panel tipi tasarımlarıyla evinizin tamamını etkili bir şekilde ısıtır. Çeşitli ölçekteki iş yerleri gibi mekanlarda da kullanabileceğiniz panel radyatörleri dışarıdaki hava şartları ne kadar soğuk olursa olsun gerekli sıcaklığı sağlar. Sızdırmaz yapıya sahip panel radyatörleri oldukça dayanıklı ve uzun ömürlüdür. Bu sayede kolay kolay radyatör değişimine gitmenize gerek kalmaz. İleri teknolojiden yararlanılarak hazırlanan radyatörleri bilgisayar kontrollü bantlarda üretilir. Boyama uygulamasında da aynı sistemden yararlanılan radyatörler yüksek verim elde edeceğiniz özelliklerle zenginleştirilir. Şık bir tasarıma sahip panel radyatörleri evinizin dekorasyonuna da kolayca uyum sağlar. Yüksek konvektör sistemiyle ürünlerin ısıtma yüzeyleri arttırılır. Yüksek ısıl gücüne ve az miktarda su hacmine sahip olduğundan bulunduğu ortamı kısa sürede ısıtmayı başarır. Radyatör çeşitleri içinde sektörünün en çok rağbet gören modelleri arasında bulunan radyatörlerine siz de en ideal ölçülerde hemen sahip olabilirsiniz. Dilerseniz yüksek verimlilik sağlayan, bütçe dostu kombi modellerini de inceleyebilirsiniz.

radyatör çeşitleri

Döküm radyatörler dilim olarak üretilmektedir. Aşınıma dayanaklıkları yüksek olduğu için uzun yıllar kullanılabilmektedir. Ama Şekli ve teknik özellikleri gereği bireysel kullanımda tercih edilmemektedir.

Teknoloji olarak geri de kaldığı için günümüzde kullanımı gitgide azalmaktadır.

Döküm radyatörlere göre daha hafif ve daha ucuz olan dilimli çelik radyatörler, aşınmaya da döküm olanlara göre daha az dayanıklıdır. En fazla su hacmi bu tip radyatörlerdedir.

Günümüzde sıklıkla kullanılan radyatör çeşididir. Paslanmaz çelik levhalardan imal edilmektedir. Temel olarak iki parçadan oluşmaktadır. Panel ve konvektörlerden oluşmaktadır. Panel kısımları içnde sıcak su dolaşmaktadır. Konvektörler ile yüzey alanını artırarak ısı transfer miktarı yükseltilir.

İçinde sıcak su miktarı en az su miktarı olan radyatör biçimidir bundan dolayı en fazla yüzey alanına ihtiyaç duyulan sistemdir. Maddesel yapı gereği ısı transferi yüksektir. Isınıp soğuma hızı yüksektir.