Katı Yakıt Hakkında

Ustası Mehmet katı yakıtlı otomatik yüklemeli kat kaloriferleri yarım silindirik ve üç geçişli olarak üretilmektedir.

10-25 mm ebadındaki; kömür, kayısı çekirdeği, fındık kabuğu, prina gibi ekonomik katı yakıtları rahatça yakacak şekilde tasarlanmıştır.

Otomatik yakıt yükleme sistemi ile yakıt yüklemesi alttan helezon vasıtası ile gerçekleştirilirken yanma üstte devam eder, bu sayede daha verimli ve dumansız bir yanma sağlanır. Aynı zamanda yakıcı hatalarından kaynaklanan eksik veya fazla yükleme olmadığından yakıt tüketimi azalır.25.000 Kcal/h (29 Kw) ile 150.000 Kcal/h (174 Kw) olarak 7 tipte üretilmektedir.

TS-303/5 standartlarında projelendirilerek üretimi yapılan kazanlar 97/23/CE basınçlı ekipmanlar direktifi H modülüne göre belgeleri mevcuttur.

Kazan üzerinde bulunan LCD ekran dijital kontrol paneli ile tüm ayarlar hassas olarak yapılabilmektedir.

detaylar

Kazan üzerinde standart olarak verilen Dijital kontrol paneli ile; Tesisat suyu sıcaklığını istediğiniz dereceye ayarlayarak hava üfleme fanını kumanda ederken, dijital göstergesi ile sıcaklığı takip edebilirsiniz. Yakıt yükleme ve bekleme sürelerini hassas olarak ayarlayabilirsiniz. Kazan içerisinde yakıt bitmesi durumunda (+32°C) fanı otomatik olarak kapatır. Sirkülasyon pompasını; Tesisat suyu sıcaklığına göre kumanda ederek gereksiz elektrik tüketimini önler (pompa devreye girme +30°C, pompa devreden çıkma +28°C), Dış ortam sıcaklığının düşmesi durumunda (+3°C) pompayı çalıştırarak donmasını engeller. Emniyet termostatı ile aşırı ısınmalara karşı (+90 °C) kazanı korur.

AÇIKLAMALAR :

– Açık genleşme kullanılmayan sistemlerde ürüne garanti verilmeyecektir.
– Fiyatlara; fan, redüktör, standart kontrol paneli, şiş, gelberi ve temizleme fırçası dahildir.
– 25-40-60 modellerinde sirkülasyon pompası fiyata dahil, 80-100-125 ve 150 modellerinde hariçtir.
– Pompasız siparişlerde ilave %4 ilave iskonto uygulanacaktır.