Peyzaj Hakkında

Gelişim süreci Rönesans sonrasında hız kazanan peyzajın kelime anlamı manzara, görünümdür. Kelime olarak Fransızca kökenli olup sektör olarak gelişimine biz Türkler ve İngilizler de dâhil olmak üzere pek çok millet öncülük etmiştir. Peyzaj, doğal peyzaj ve kültürel peyzaj olmak üzere iki ana kategoriye ayrılmaktadır.

Peyzajda amaç bir yeri bağımsız olarak farklılaştırmak, güzelleştirmek değil birçok farklı malzemeyi tabiata ve doğaya uygun bir görsellikle tasarlamaktır. Bu bağlamda peyzaj mimarlık içerisinde kendine yer bulabilirken, ressamların resmettiği doğa görünümlerine de peyzaj adı verilmektedir. Peyzajın uygulandığı alanlar gün geçtikçe artmış ve farklılaşmıştır. Bugün korulardan kaldırım kenarlarına, site bahçesinden okul bahçelerine kadar şehrin tüm noktalarına uygulanabilmektedir.

Tasarım, Proje & Planlama
Peyzaj Uygulama
Dikey Bitkilendirme
detaylar

Bahçeniz İçin Ücretsiz Teklif Alabilirsiniz.

Hayallerinizi Gerçeğe Dönüştürmek İçin En İyi Peyzaj Mimarları ve Mühendisleri Müşterilerimizin Hizmetine Sunuyoruz. Bu da Bizi En İyi Peyzaj Firması Yapıyor. Bizi deneyimlemek için ücretsiz teklif isteyebilirsiniz.